Heroes Fan Club Romania
Heroes Fan Club Romania
Heroes Fan Club Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Heroes Fan Club Romania

Este un forum dedicat fanilor serialului Heroes.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Masi Oka vorbeste despre "Heroes"

In jos 
AutorMesaj
..::Bibi::..
Admin
Admin
..::Bibi::..


feminin Rac Cocos
Numarul mesajelor : 61
Data de inscriere : 06/08/2009
Varsta : 30

Masi Oka vorbeste despre "Heroes" Empty
MesajSubiect: Masi Oka vorbeste despre "Heroes"   Masi Oka vorbeste despre "Heroes" EmptyVin Aug 07, 2009 1:36 am

Recentii actori nominalizati la Globul de Aur vorbesc despre posibilele resturnari de situatii, interese in dragoste, si puterea sabiei care vine in cele din urma.

"Heroes" se dovedeste a fii o forta a naturii. Saptamana dupa saptamana spectatorii isi acorda timp sa vada ce se va mai intampla in acest show care priveste la vietiile oamenilor obisnuiti brusc acordanduise uimitoare abilitati. Unul dintre introvertitele staruri este oarecum este evident personajul lui Hiro Nakamura jucat de Masi Oka. Recent nominalizat (ianinte cu "Heroes" insusi) pentru Globul de Aur, am avut ocazia sa intram intr-o conferinta telefonica cu consacratul actor / ILM Efecte Speciale.

Ce spui este tema celei de-a doua parti a filmului Heroes versus primei parti?

Masi Oka: Prima jumatate a fost cu siguranta despre descoperire iar ce-a de-a doua este mai mult despre realizarea acesteia. Apoi cresterea cu acele puteri.

Bazandu-ne pe ce ai vazut tu si noi nu, intelegi vreo schimbare a personajelor?

Masi Oka: Cred ca o sa fie aceleasi teme ale distributiei. Scriitorii au tinut intotdeauna cont de personaje si au incercat sa dea fiecarei povesti o continuitate. O sa incepeti sa vedeti multe treceri, iar drumurile personajelor interactioneaza, datotita acestui fapt multe povesti incep prin a se face combinatia inte aici si acolo. Acolo e ceva minunat, apar minunate rasturnatri de situatii.

Vezi vre un interes pentru dragoste in fiitorul lui Hiro?

Masi Oka: Da, hai sa lasam asta de o parte, am auzit de l aTim undeva la sfarsit, nu o sa spun cand, undeva la sfarsit vor fii alte interese pentru dragoste ale lui Hiro.

Este cineva cumoscut sau un personaj nou?

Masi Oka: Din ce am inteles o sa fie un personaj nou. Cine stie? Niciodata nu sti ce o sa se intample in mintea scriitorilor.

Poti sa descrii relatia dinte personajul tau si tata lui pe care o sa il intaneasca curand ?

Masi Oka: Da, este interpretat de George Takei si o sa il vedeti cred, in episodul 14 si 15, cred. Relatia este oarecum complexa dar simpla. Fara sa incerc sa dezvalui prea multe, nu vreau sa ii stric farmecul. Destul de mult o sa aflati ca tatal... are o gramada de asteptari de la fiul sau. Hiro este singurul sau baiat si este cel care se asteapta sa fie mostenitorul companiei sale. El vede calatoria lui Hiro ca pe ceva copilaresc si prostesc. Vrea ca el sa se maturizeze. Hiro l-a vazut mereu pe tatal sau ca pe o figura impunatoare. Uneori aceasta limiteaza ceea ce este Hiro ca si persoana. O sa vedeti putin din acest conflict si de ce tatal se duce sa-l gaseasca pe Hiro in America.

Care este cea mai mare provocare in a interpreta un personaj cum este Hiro, pentru ca prestatia ta trebuie fie mereu deschisa pentru a indeplinii dorintele scriitorului?

Masi Oka: Una din provocarile mele... una este aspectul tehnic pentru reducerea accentului pentru ca el a petrecut ceva timp cu Charlie. Trebuie sa mentin un nivel al accentului asa e linistitor... un accent japonez si englez si am reusit sa ii scadem putin nivelul, pentru ca Hiro a invatat engleza. Al doilea lucru este sa nu pierd esenta despre cine este defapt Hiro in termeni ai inocentei si puritatii sale. Cand incepi sa introduci acest realist, nor negru, Charlie la influentat deci nu poate sa fie in totalitate tont tot timpul. Acesta este cel mai greu lucru de mentinut.

Te-ai consultat cu scriitori si producatorii si ti-ai spus punctul de vedere in ceea ce priveste personajul lui Hiro?


Masi Oka: Da, am facut asta. Cred ca toata seria noastra a facut asta deasemenea. Scriitorii tocmai ne-au spus formula de plecare, "In primele cinci minute interpretezi personajul , o sa stii mai multe despte personaj iar apoi noi o sa stim mai multe despre scrierea lui." Am ajuns la un punct, in special cand am avut directorii invitati, ei nu stiu personajele la fel de bine cum le stiu actorii. De multe ori din cauza ca scriitorii au atat de multe lucruri in mintea lor, ei au o idee mai larga ... sunt cateva mici lucruri la care am dori sa colaboram. In special cu toate sentimentele actorilor care cresc cu personajele lor, uneori spunem: " Hei, cred este putin cam aspru sa fac asta." sau, "Nu cred ca asta este HRG suficient!"

Este vre-un aspect al personajului tau pe care ai vrea sa il vezi crescand sau sa il schimbi?

Masi Oka: Un alt interes pentu dragoste este intotdeauna minunat pentru ca m-am distrat atat de bine jucand acel rol. M-am distrat atat de bine jucand cu Charlie. Este ceva despre care nu se vad prea multe povesti cu un asiatic si o americanca pe ecran. Sa fi capabil sa ajuti asta si sa faci din asta o realizare, cred ca o sa fie foarte distractiv. Mi-ar placea deasemenea sa vad mai multa implicare in luma luptelor. Sper ca toti vor fi capabili sa foloseasca cateva din abilitatile mele. Sau retraderea multor din abilitatile mele si folosirea acestora intr-un show.

O sa afle Hiro vre-o data de unde provin puterile sale?

Masi Oka: Cred ca este cazul. Tim a vorbit despre mai multe episoade ale originilor.

Ai mentionat ca Hiro este singurul baiat al tatalui sau, asta inseamna ca o sa le vedem pe surorile lui?

Masi Oka: S-ar putea sa vedem si alti membrii ai familiei.

Va lasa scriitorii acestui show sa vedeti intreaga poveste?

Masi Oka: Uneori te lasa, alteori nu. In mintea lori cu singuranta au totul planificat. In general nu imi place sa aflu lucruri cu prea mult timp inainte, pentru ca imi place sa descopar lucruri.

Ai acceptat ropul pentru ca este intr-un fel un omagiu adus locului din care te tragi?

Masi Oka: Cred ca da. Am acceptat rolul pentru ca este un rol grozav scris cu rafinament si implicare. Am stiut ca pot sa il joc in multe feluri. A fost un minunat personaj. Am fost entuziasmat... am studiat media japoneza si am folosit un limbaj care este adecvat pt Hiro.
Sus In jos
https://heroesfanclubromania.forumgratuit.ro
 
Masi Oka vorbeste despre "Heroes"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Noutati despre Heroes
» Masi Oka...
» Despre noi.
» Hiro Nakamura (Masi Oka)
» Masi Oka(Hiro Nakamura)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Heroes Fan Club Romania :: Actorii din serialul Heroes. :: Interviuri cu actorii din heroes-
Mergi direct la: